Cum a impaturit David cozonacii cu "snurulete" 😍🍫
De data aceasta, David a vrut să încerce un model puțin diferit pentru cozonaci ✨ și a ieșit ceva spectaculos...
De data aceasta, David a vrut să încerce un model puțin diferit pentru cozonaci ✨ și a ieșit ceva spectaculos atât la exterior, cât și la interior. Nu este deloc complicat, dar necesită puțină răbdare și atenție la formare 😊. Rezultatul? Un cozonac foarte aspectuos, pufos și cu acel contrast frumos dintre aluatul alb și cel cu cacao 🤎🤍
Cum a pregătit aluatul 🍞
După ce a pregătit aluatul exact cum face de obicei cozonacii dospiți la cald, înainte de dospire l-a împărțit în două părți:
- aproximativ 65% aluat simplu 🤍
- restul aluatului l-a amestecat cu cacao 🤎 (a incorporat vreo 4 linguri de cacao)
Apoi a lăsat ambele aluaturi la dospit, exact ca la cozonacii lui obișnuiți 😊.
După ce a pregătit aluatul exact cum face de obicei cozonacii dospiți la cald, înainte de dospire l-a împărțit în două părți:
- aproximativ 65% aluat simplu 🤍
- restul aluatului l-a amestecat cu cacao 🤎 (a incorporat vreo 4 linguri de cacao)
Apoi a lăsat ambele aluaturi la dospit, exact ca la cozonacii lui obișnuiți 😊.
Colectiile si selectiile sotiei ...
Formarea bilelor ⚪⚫
După dospire, a împărțit aluatul astfel:
- 3 bile mai mari din aluatul alb 🤍
- 3 bile mai mici din aluatul cu cacao 🤎
În total au rezultat 6 bile de aluat.
Fiecare bilă albă a fost întinsă pe blatul de lucru într-o formă dreptunghiulară, puțin mai mare decât lungimea tăvii 📏.
După dospire, a împărțit aluatul astfel:
- 3 bile mai mari din aluatul alb 🤍
- 3 bile mai mici din aluatul cu cacao 🤎
În total au rezultat 6 bile de aluat.
Fiecare bilă albă a fost întinsă pe blatul de lucru într-o formă dreptunghiulară, puțin mai mare decât lungimea tăvii 📏.
Secretul împăturirii 😍
Pe jumătate din foaia albă a pus umplutura 🍫, iar pe cealaltă jumătate a întins aluatul cu cacao.
Practic, într-o singură foaie aveți:
- partea cu umplutură 🤎
- partea alb-negru care va forma modelul decorativ ✨
În jumătatea unde se aflau cele două aluaturi suprapuse, David a tăiat mai multe fâșii subțiri 🔪.
Apoi:
- a rulat partea cu umplutura 🌀
- a răsucit fâșiile ca pe niște șnururi 🧵
- le-a trecut peste rulou pentru acel aspect spectaculos 😍
Rezultatul arată foarte bine atât înainte de coacere, cât și după.
Pe jumătate din foaia albă a pus umplutura 🍫, iar pe cealaltă jumătate a întins aluatul cu cacao.
Practic, într-o singură foaie aveți:
- partea cu umplutură 🤎
- partea alb-negru care va forma modelul decorativ ✨
În jumătatea unde se aflau cele două aluaturi suprapuse, David a tăiat mai multe fâșii subțiri 🔪.
Apoi:
- a rulat partea cu umplutura 🌀
- a răsucit fâșiile ca pe niște șnururi 🧵
- le-a trecut peste rulou pentru acel aspect spectaculos 😍
Rezultatul arată foarte bine atât înainte de coacere, cât și după.
Aici gasiti si un video in care am aratat cum a facut asta: https://www.facebook.com/share/r/1B9gnaXGBu/
Dospirea finală și coacerea 🔥
Cozonacii formați au mai fost lăsați aproximativ 30 de minute la crescut direct în tăvi ⏳.
Înainte de coacere, David i-a uns cu gălbenuș de ou 🥚 amestecat cu puțin lapte 🥛
I-a copt fără ventilație, la aproximativ 170°C 🔥, timp de aproximativ 50 de minute.
Desigur, timpul poate diferi în funcție de cuptor 😊, așa că este bine să faceți și testul cu scobitoarea la final.
Modelul se vede foarte frumos în imagini 📸, iar interiorul rămâne foarte pufos și bine crescut ❤️
Cozonacii formați au mai fost lăsați aproximativ 30 de minute la crescut direct în tăvi ⏳.
Înainte de coacere, David i-a uns cu gălbenuș de ou 🥚 amestecat cu puțin lapte 🥛
I-a copt fără ventilație, la aproximativ 170°C 🔥, timp de aproximativ 50 de minute.
Desigur, timpul poate diferi în funcție de cuptor 😊, așa că este bine să faceți și testul cu scobitoarea la final.
Modelul se vede foarte frumos în imagini 📸, iar interiorul rămâne foarte pufos și bine crescut ❤️
Comentarii
10 comentarii
Carmen Maria Șerban
10 mai 2026, 12:37
Exceptionali !! Un infinit de felicitări, David 👏👏🤗🤗💙💙
Florentina Alina
10 mai 2026, 13:20 · 2 replici
Buna ce tare arata ...de unde ati cumpărat tăvile. O zi buna
Catalin Braicau
10 mai 2026, 14:19 · raspuns pentru Florentina Alina
Căutați în bara de căutare de sus pentru ca sigur o să găsiți, este suficient să scrieți doar tăvi 🙏🥰
Violeta Hunter
17 mai 2026, 17:33 · raspuns pentru Florentina Alina
le-am cumparat de la Dedemann
Violeta Talvan
10 mai 2026, 14:05
Felicitări David. Arata suprrrrr. Mult succes în continuare.
Duțu Ecaterina
10 mai 2026, 16:12
Ești un fenomen !Felicitări vei ajunge mare cofetar patiser!
Latu Daniela
10 mai 2026, 16:19
Felicitări David !
Ina
10 mai 2026, 18:29
Felicitari si respectul meu !
Emilia Iorga
10 mai 2026, 18:31 · 1 replica
David ești minunat! Ai mâinile de aur ai foarte dibace! Îmi ești tare drag!❤️❤️
Catalin Braicau
10 mai 2026, 18:39 · raspuns pentru Emilia Iorga
Va multumim din suflet pentru aperciere si gandurile frumoase! O seara de duminica minunata, va dorim!
Parasca Rusu
11 mai 2026, 11:35
Bravo Cătălin!👏💖 Foarte frumosi și aspectuoși!👌 Super delicioși!
Liliana Robciuc
11 mai 2026, 18:14
Felicitări, copil frumos!
Violeta Hunter
17 mai 2026, 17:35
De asemenea am vazut astfel de cozonac la Adygio, pe canal. Oricum foarte frumos, David si succes pe mai departe!